Papatya Çayı Sivilce Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Papatya Çayı Sivilce Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Papatya çayı Sivilce; Doğal bir şifa kaynağı olan papatya çayı, özellikle cilt rahatsızlıklarına ve cildin ihtiyacı olan besinlerin sağlanması için gereklidir. Papatya çayı sivilce için içilebileceği gibi, yoğurt ile karıştırılarak yenebilmektedir. Günümüzde özellikle ergenlik çağında gençlerde sivilceler artmakta olduğu için papatya çayından kullanarak bu problemden kurtulmak mümkün olacaktır. Ayrıca güzellik merkezlerinde dahi papatya çayı sivilce için maske ve losyon olarak kullanılmaktadır. Sivilceler özellikle sırt, göğüs ve omuzlarda olabilmektedir. Ciltte olan sivilceler kişiyi daha rahatsız edebilmektedir. Sivilceler ile oynanmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sivilce olan bölgelerde izler oluşacaktır. Papatya çayı sivilcelerin izlerini de alacak ve kişide sivilce izi kalmayacaktır.

Papatya çayı Sivilce İçin Nasıl Kullanılmalı

Papatya çayını ister çay olarak içebilir isterseniz de sivilcelerin üzerine kompres olarak da uygulayabilirsiniz. Banyo suyuna papatya çayı ekleyebilir ve sivilcelere veda edebilirsiniz. Aşırı yağlanmadan dolayı ciltte sivilceler daha artacağı için kişinin mutlaka gece yatmadan önce papatya çayı ile sivilceli olan bölgeyi temizlemesi ve cildin fazla yağını alması gerekmektedir. Ayrıca cildin yağ ve sıvı dengesini papatya çayı ile dengeleyebileceği için ihmal etmemesi gerekmektedir. Papatya çayının her şeyde olduğu gibi fazla tüketilmesi iyi olmamakla beraber hormonsal dengeyi bozabilmektedir. Bu nedenle kişinin dikkatli olması ve papatya çayını çok aşırıya kaçmadan tüketmesi gerekmektedir. Sivilcelerden kurtulmak isterseniz papatya çayını mutlaka denemelisiniz.

Papatya çayı sivilceler için tek başına elbette mucize olmayabilir. Fakat kişinin kendi kişisel temizliğine özen göstermesi, başkalarının havlu, makyaj malzemesi gibi kişisel eşyalarını kullanmaması gerekmektedir. Kişisel temizlik ve cilt temizliği sağlandıktan sonra papatya çayı sivilce tedavisi için destek olacak ve bu sorun ortadan kalkacaktır.

Papatya Çayı Sivilce Yorumları

soru

Ezgin Canpolat

21 Nisan 2024 Pazar

Ben 15 yaşındayım ve ergenlik dönemine girmiş durumdayım. Ergenlikten kaynaklı yüzümde inanılmaz derecede köklü sivilceler çıkıyor. Doktora başvurdum ancak vermiş olduğu kremler sivilcenin azalmasına etki etmedi. Bir arkadaşım papatya çayının sivilceleri yok ettiğini söyledi. Bende aktardan papatya çayı aldım. Ancak papatya çayını nasıl kullanırsam etkili olarak sivilce yok edilir?

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Merhaba,

Papatya çayı, cilt için doğal bir rahatlatıcı ve anti-enflamatuar özelliklere sahip olabilir, ancak sivilceleri tamamen yok edeceğine dair kesin bir garanti verilemez. Papatya çayını cildine uygulamak istersen, şu adımları izleyebilirsin:

1. Bir fincan sıcak suya bir poşet papatya çayı ekleyip 5-10 dakika demleyin.
2. Çayın soğumasını bekleyin.
3. Temiz bir pamuk ya da pamuklu bez yardımıyla soğumuş çayı cildinizdeki sivilceli bölgelere uygulayın.
4. 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bu yöntemi günde bir veya iki kez deneyebilirsiniz. Ancak, papatya çayının etkisi kişiden kişiye değişebilir ve ciddi cilt sorunları için bir dermatologla görüşmeye devam etmeniz önemlidir.

Sağlıklı günler dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Papatya Çayı Tansiyon Etkileri

Papatya Çayı Tansiyon Etkileri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hamilelikte Papatya Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte Papatya Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Rüyada Papatya Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Papatya Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Papatya Çayı Depresyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Papatya Çayı Depresyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Papatya Çayı Neye İyi Gelir?

Papatya Çayı Neye İyi Gelir?

Papatya Çayı Zayıflatır mı?

Papatya Çayı Zayıflatır mı?