Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi

Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi, Papatya, yazın tarla ve bahçeleri süsleyen bembeyaz gelin gibi çiçeklerdir. Bazen fallara bakıp dilek tutulan papatyalar kurutularak papatya çayı yapılarak içilir ve gerek büyükler gerekse küçüklerin içebileceği şifalı bir bitki çayıdır. Papatya çayını bebeklerinize de vererek gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Papatya çayını bebeklere verirken dikkat edilmesi gereken verilen ölçü olmalıdır. Bebek rahatlayacak diye kaşık kaşık papatya çayını yeni doğan bebeklere vermek doğru değildir ve bebeklerin hassas bünyeleri alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Papatya çayını bebeklere vererek bebeklerde gaz oluşumunu engellemek için ve huzursuzluklarını alarak bebeğin sakinleşmesini sağlamaktadır. Bebeklerde papatya çayı kullanımının oldukça rahatlatıcı bir etkisi görülmektedir. Bebeklere papatya çayını altı aydan küçük bebekler için kullanmamalı sadece bir iki çay kaşığı verilmesi gerekmektedir.

Papatya Çayı Kaç Aylık Bebeklere Verilirmi?

Altı ayını dolduran bebeklerde papatya çayı vermenin herhangi bir sakıncası olmamaktadır. Yetişkinlerde baş ağrısına, uykusuzluk problemleri yaşadıklarında papatya çayının şifasından faydalanabilirler. Fakat papatya çayı alırken çok dikkat etmek gerekir. Bazı papatya çeşitleri zehirli olabileceği için papatyayı aktarlardan açık olarak almamakta faydalı olacaktır. Makalemizde papatya çayı bebeklere verilir mi ve papatya çayı bebeklerde ne işe yarar konusunda sizlere bilgi vermek istedik. Papatya çayı genel olarak bebekleri uyutmada etkili bitki çayları arasında ilk sırayı almaktadır. Bebeklerin uyuyamama nedenlerinden bir tanesi bebeklerin kendilerini rahat ve huzurlu olarak hissetmemelerinden kaynaklanmaktadır. Papatya çayının doğal sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi olduğundan dolayı bebeğin uykuya kolayca dalmasına ve deliksiz uyumaları için yardımcı olmaktadır.

Bebeklerde Papatya Çayı Nasıl Verilmelidir?

Bebeklerde papatya çayı verilirken öncelikle 6 aylık dönemin doldurulmuş olması gerekmektedir. Papatya çayı ya da herhangi bir bitki çayı 6 ayını doldurmamış bebeklere verilmemelidir. Bebeğinize ilk kez papatya çayı verecekseniz ilk önce doktor tavsiyesi alınması gerekmekte ve az bir miktarla bebeğe papatya çayı verilerek başlanması gerekmektedir. Bebeklerde fazla tüketilen papatya çayının olumsuz etkisi olabileceği kesinlikle unutulmamalıdır. Bebeğinize 1 yıldan daha çok süre beklemiş olan papatyalardan hazırlanan çay verilmemelidir. Taze olarak hazırlanan papatya çayı soğutulduktan sonra bebeğin içmesi gerekmektedir. Açıkta satılan papatya alınmamalıdır. Taze ve güvenilir olması amacı ile bir eczaneden ya da güvenilir aktarlardan temin edilmelidir. Hazır çaylardan ve papatya çayında şeker kullanmaktan kaçınarak şekersiz olarak vermeniz gerekir. Papatya çayı damak tadı olarak bebeklere uygun olan ve zararı oldukça azdır. Bundan dolayı papatya çayını soğutarak biberona doldurulup su gibi verilir. Fakat bu hususta yani bebeklerde papatya çayı kullanımında aşırıya kaçmamak ve bir doktora sorulası faydalı olacaktır.

Papatya çayını bebeklere verilirmi, bu sorunun cevabı evettir. Papatya çayı gaz oluşumunu engelleyebilirsiniz. Yüksek bağırsak hareketleri nedeniyle bebeklerde gaz oluşumu sıkça rastlanan bir problemdir ve bebek bu nedenle huzursuz olmaktadır. Bebeklerde gaz oluşumuna karşı bitkisel doğal içeceklerden biri de ilk sırada gelen papatya çayıdır. Bebeklere papatya çayı verilebilir mi, bebeklerde papatya çayı kullanımın ne işe yaradığı içerikli makalemizde son olarak bebeklerde papatya çayı ishale karşı etkili olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bebeklerde ishal normalden sık ve sulu bir şekildedir. Papatya çayını bebeklerde kullanarak ishaline şifa bulabilir ve huzurlu bir bebek sahibi olabilirsiniz.

Papatya Çayı Bebeklere Verilirmi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Papatya Çayı Nasıl Yapılır?

Papatya Çayı Nasıl Yapılır?

Papatya Çayı Gaz Giderir  mi?

Papatya Çayı Gaz Giderir mi?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Papatya Çayı Süt Yapar mı?

Papatya Çayı Süt Yapar mı?

Papatya Çayı Zayıflatırmı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Papatya Çayı Zayıflatırmı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Papatya Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Papatya Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Papatya Çayı Faydaları Nelerdir?

Papatya Çayı Faydaları Nelerdir?

Papatya Çayı Demleme Nasıl Olur?

Papatya Çayı Demleme Nasıl Olur?